Jak vybrat kolo

 


1. KROK – VÝBĚR TYPU KOLA

Výběr vhodného typu kola vychází z toho, k jakému účelu si kolo pořizujete a v jakém prostředí na něm budete jezdit.

horské kolo – určeno převážně do terénu. Přední odpružená vidlice eliminuje většinu terénních nerovností. Kolo je velmi odolné a široké pláště zajišťují dobrou stabilitu. Pokud terénní pláště vyměníte za hladké, není problém použít toto kolo i pro jízdu po silnicích a cyklostezkách.

horské celoodpružené kolo jedná se o horské kolo se systémem zadního odpružení. U tohoto typu kola je mnoho dalších podkategorií (od čistě sjezdových, přes univerzalní až po zavodní speciály). Celoodpružené modely Vam dodají v terénu ještě větší jistotu a pohodlí než klasická horská kola.

krosové a trekingové kolo je určené pro pohodlnou jízdu na silnici, po cyklostezkách a v lehkém terénu. Jezdec je na tomto typu kola vzpřímenější. Pláště mají jen lehký dezén s nízkým valivým odporem. Takovéto kolo není problém použít i jako klasické cestovní kolo – na cesty do práce, na nákupy a podobně.

fitness kola vycházi z kombinace krosového a silničního kola. Pevná přední vidlice ve spojeni s lehkym ramem a komponenty Vám přináši pohodlí jako na krosovém kole. Díky použití rovných řidítek je na rozdíl od silničního kola jezdec vzpřimenější a jízda je tudíž pohodlnější. Ideální kolo pro vyznavače aktivního životního stylu.

silniční kola kolo určené pouze pro jizdu na silnicích a asfaltových cestách. Tato kola jsou velmi rychlá, ovšem jsou nevhodná pro jizdu mimo zpevněné cesty. Pokud jste ale fanouškem silniční cyklistky, není pro Vás jiná volba.

speciální kola (časovka, cyklokros, atd.) kola se speciálním určením pro ostatni cyklistické disciplíny.


2. KROK – VÝBĚR KONKRÉTNÍHO MODELU

Pokud máte vybranu kategorii přichazí na řadu výběr vhodných modelů. Značka TREK nabízí kola všech řad – od turistických modelů až po závodni specialy.

Velmi důležité je vybrat takové kolo, které bude odpovídat Vašim požadavkům a náročnosti podmínek, ve kterých budete kolo používat.

Při rozhodovaní se podívejte na díly, ze kterých je kolo složeno. Hlavni vlastnosti kola jsou dány jeho rámem. A právě TREK si na kvalitě svých ramů zakládá.

Na druhem místě je odpružení (vidlice nebo zadní tlumič – pokud je jími kolo vybaveno).

Následovat by měla zapletená kola s plášti a dále pak ostatní komponenty. Toto pořadi berte do úvahy, pokud se rozhodujete mezi vice modely.


3. KROK – NALEZENÍ SPRÁVNÉ VELIKOSTI

Značka TREK nabízí svá kola v široké škále velikostí. I na výbornem kole si jizdu neužijete, pokud Vám nebude vyhovovat jeho velikost. Proto tomuto kroku věnujte dostatečnou pozornost. V tomto ohledu doporučujeme si kolo vyzkoušet a nechat si od nás poradit. Rádi Vam pomůže s vhodnym nastavenim polohy sedla a řiditek pomocí Body Scanningu CRM.


4. KROK – VYBAVENÍ SE PRAKTICKÝMI DOPLŇKY

Nové kolo je vhodne si vybavit praktickými doplňky, které Vam umožní si pohodově a bezpečně užít každou jízdu. Nabízíme Vám mimo kol i kompletní sortiment doplňků a přislušenství. Základem je samozřejmě cyklistická přilba. Pro připad pozdního návratu je idealní malé diodové osvětlení. Vhodné je používat i kvalitní cyklistické oblečení. Brašnička na drobnosti by také měla obsahovat male nářadi, nahradní duši a pumpičku pro případ defektu. Nepostradatelným doplňkem je cyklistická lahev s košíkem. I při krátkých vyjížďkách je totiž třeba pravidelně doplňovat tekutiny. Malou inspiraci na vhodné doplňky naleznete v našem e-shopu.

 

Body Scanning logo Bontrager logo TREK logo
×

Nová otevírací doba:

pondělí 10—18 hod

úterý 10–18 hod

středa 10—18 hod

čtvrtek 10—19 hod

pátek 10—18 hod

sobota 10—13 hod

 

 


V noci z 30. na 31.1.2021 byla z naší prodejny odcizena tři elektro kola.

Za informaci vedoucí k nalezení kol a dopadení pachatelů odměna 50 000Kč.

1/ TREK Rail 9 GX velikost XL (oranžová/šedá) výrobní číslo: WTU036G1090R
2/ TREK Rail 7 SLX/XT velikost L (modrá/modrá) výrobní číslo: WTU049G1195R
3/ TREK PowerFly FS 7 velikost XL (červená/černá) výrobní číslo: WTU136G1012R
V případě informací voleje: 603 272 030 nebo policii ČR 158