Basket
0
Comparison
0
Comparison
0
Contact +420 284 684 737

Horská kola TREK

Už jste se rozhodli, jaké jízdě se chcete věnovat. My vám teď pomůžeme zvolit potřebné kolo. K nejběžnějším typům patří trailová a XC kola. Oba typy mohou být celoodpružené s předním a zadním tlumičem, nebo hardtaily bez zadního tlumiče.


Celoodpružená horská kola
Tato kola mají přední i zadní tlumič. Jsou tak pohodlnější a ovladatelnější v drsném terénu. Zadní odpružení pomáhá držet stopu zadního kola a výsledkem je lepší trakce. Zadní tlumič a jeho upínací prvky však zvyšují hmotnost kola. Pohyb způsobený tlumičem dále snižuje účinnost šlapání, zejména při sprintech a hladkých stoupáních. Více pohybujících se dílů zvyšuje nároky na údržbu.

Trek_celoodpruzene_kolo_TREK

Celoodpružené horské kolo TREK Remedy, Session, Slash, Supercaliber, Top Fuel


MTB hardtaily
Tato kola mají většinou přední odpružení, ale nemají zadní tlumič. Jsou tak lehčí a snadno se na nich provádí údržba. Dále jsou rychlejší, zejména pak při sprintech a hladších stoupáních. Tím, že nemají ale zadní tlumič a hůř se ovládají na drsném terénu. Při náročném stoupání snáze ztrácejí trakci. Právě proto jsou trailové hardtaily Trek vybaveny širšími plášti pro lepší přilnavost.

TREK kolo MTB hardtrail Marlin

MTB Hardtraily Farley, Marlin, Procaliber, Roscoe, X-Caliber

 

Horská Elektrokola
Elektrická horská kola jsou určena do terénu na vyhrazené traily. Jsou vybavena stejnou technologií a díly jako klasická horská kola. Mají ale navíc motor a baterii, které pomáhají zvládat drsný horský terén.
Horská elektrokola umožňují delší jízdu na vícero trailech. S podporou šlapání hravě zvládnete výšlapy a šetříte nohy na sjezdy. Vyrazte na traily, o kterých se vám ani nesnilo, s vědomím, že budete mít dost energie na návrat zpět. A na kopce se můžete vyvézt sami.

Elektrokolo horske TREK

Horská Elektrokola TREK E-Caliber, Fuel EXE, Powerfly, Rail