Helma BNT Blaze WaveCel blk

Helma BNT Blaze WaveCel blk
Model: 576572-576574
Cena: 6 499 Kč

Dostupné možnosti:


* Velikost:

Množství:  Koupit

Cyklistická přilba na horská kola Bontrager Blaze WaveCel

  • Pokročilá technologie přileb WaveCel
  • Systém zapínání Boa® umožňuje snadné upnutí a nastavení přilby pouze jednou rukou.
  • Magnetická přezka Fidlock zajišťuje rychlé a bezpečné nasazení.
  • Přední upínací systém Blendr usnadňuje použití GoPro kamery a světel Bontrager.
  • Antimikrobiální výstelky AgION odvádějí vlhkost a přirozeným způsobem eliminují zápach.
  • Dodatečné výstelky NoSweat se silikonovými kanálky zabraňují vnikání potu do očí, takže pořád dobře vidíte.
  • Krytí drop-in nabízí další ochranu pod tradičním spodním okrajem helmy.
  • V případě poškození při nehodě nabízí program Crash Replacement Guarantee výměnu přilby zdarma během prvního roku vlastnictví.

Přilby Bontrager přinášejí převratné změny


Trek a Bontrager odhalil dne 20. března průkopnickou technologii cyklistických přileb s názvem WaveCel. Tento revoluční materiál je prokazatelně až 48krát účinnější při ochraně proti otřesu mozku v důsledku běžných cyklistických nehod oproti standardní pěně EPS.* Jedná se o významný milník v historii cyklistiky, protože přináší převratné změny v podobě mnohem účinnějších cyklistických přileb pro všechny jezdce.


 

Co je WaveCel:
WaveCel je skládací buněčná vrstva, kterou je vystlán vnitřek přileb Bontrager.

Je výsledkem čtyřleté spolupráce mezi konstruktéry a vývojáři společnosti Trek, ortopedickým chirurgem Stevem Madeym a biomechanickým inženýrem Michaelem Bottlangem. Pětadvacetiletá spolupráce doktorů Madeyho a Bottlanga vedla k průkopnickým objevům v oblasti léčby zlomenin, zranění hrudníku a pánve a také předcházení zraněním hlavy. Jejich práce zaměřená na předcházení vážným zraněním mozku cyklistů je financovaná z grantů Národního institutu zdraví.

Jak to funguje:
Na rozdíl od standardních pěnových přileb, které chrání hlavu před přímými nárazy, poskytuje materiál WaveCel ochranu při skutečných cyklistických nehodách, které jsou komplikované a zpravidla během nich dochází k úderům hlavy z různých úhlů.

WaveCel absorbuje energii několika způsoby. Při nárazu se jednotlivé vrstvy materiálu WaveCel pohybují nezávisle na sobě a ohýbají se, dokud se stěny buněk nerozpadnou, což způsobí jejich posun, přičemž dochází k absorbování rotační energie, která je přesměrována mimo hlavu. 

Tato třífázová změna struktury materiálu - ohýbání, rozpad a posun - velmi účinně rozptýlí energii nárazu. Téměř v 99 ze 100 případů zabrání WaveCel otřesu mozku v důsledku běžných cyklistických nehod. *

*Výsledky testu vycházejí ze stupnice zranění AIS 2 (kritéria zranění mozku BrIC) při rychlosti 6,2 m/s ve 45° úhlu srovnávající standardní polystyrenové přilby EPS a přilby s vložkou WaveCel. Podrobný popis je ve Srovnání technologií cyklistických přileb při realistických šikmých nárazech. Další informace naleznete na trekbikes.com/WaveCel

Řada přileb WaveCel: 
WaveCel představuje obrovskou inovaci v kategorii sekundárního trhu, která za posledních 30 let nezaznamenala podstatnější změny. Vychází ze závazku společnosti Trek učinit cyklistiku bezpečnější pro každého jezdce.

V počáteční fázi budou nabízeny čtyři modely přileb Bontrager WaveCel:  
-přilba XXX WaveCel na silniční kola 
-přilba Blaze WaveCel na horská kola
-přilba Specter WaveCel na silniční kola
-přilba Charge WaveCel pro dojíždění

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Specifikace

Velikost (obvod hlavy) Velikost S (51-57 cm) Velikost M (54-60 cm) Velikost L (58-63 cm)
Zadní zapínání Boa Boa Boa
Výstelky Vložky odvádějící vlhkost Vložky odvádějící vlhkost Vložky odvádějící vlhkost
Přeska  Spona Fidlock Spona Fidlock Spona Fidlock
Obsah balení Úchyt Blendr - přední Úchyt Blendr - přední Úchyt Blendr - přední
Váha 380g 420g 448g
 

 

 

 

 

 

 

Neomezená záruka Bontrager

Pokud z nějakého důvodu nejste spokojeni se zbožím Bontrager zakoupeným na sekundárním trhu, vraťte zboží spolu s originální účtenkou v místě nákupu do 30 dnů za účelem výměny za jiný kus či vrácení peněz. Berte to jako 30denní zkušební jízdu.
Tato záruka pokrývá náhradní díly Bontrager, oblečení a příslušenství. Na původní vybavení Bontrager zakoupené jako součást kola se tato záruka nevztahuje. Použité věci je třeba před vrácením vyčistit. Pokud zašlete či přinesete špinavé či nevyprané zboží, tak je od vás nepřijmeme zpět v případě zaslání vám je vrátíme zpět na vaše náklady.


Záruka výměny po nehodě Crash Replacement Guarantee

V případě poškození při nehodě nabízí program Crash Replacement Guarantee výměnu přilby zdarma během prvního roku vlastnictví. Jednoduše se na nás obraťte s poškozenou přilbou, původní stvrzenkou o koupi, podrobnostech o nehodě a zpáteční adresou (v případě zaslání přepravní službou), kam náhradní přilbu odeslat.

Body Scanning logo Bontrager logo TREK logo
×

 

Nová otevírací doba:

pondělí  10 - 18 hod

úterý     10 - 18 hod

středa   10 - 18 hod

čtvrtek  10 - 19 hod

pátek    10 - 18 hod

sobota  10 - 13 hod